Menu

Czego jeszcze nie wiesz o Fallout 4 Free

Jestem ważnym fanem Fallouta. Był długie godziny przy jedynce i dwójce. Trójkę wręcz pochłonąłem, i od New Vegas nie mogłem się wręcz oderwać. Na czwórkę czekałem to z kolorami na osobie. Efekt końcowy mnie rozczarował, czemu dałem termin w bezpośredniej recenzji. Od nowej chwile minęło wielu czasu, a Fallout 4 w wersji Game of the Year zadebiutował na zbytu ponownie. Czy coś się zmieniło?

Fallout 4 w edycji Game of the Year więc po prostu podstawowa wersja gry rozbudowana o wszelkie dodatki, które do ostatniej pory zadebiutowały na zbycie. Nie powinno to tworzyć zaskoczenia, bo wcześniej w identyczny sposób wydawano już dużo innych gier, jakie stanowiły zgłaszane do miana gry roku.

Skąd więc istnieje zawsze duże, a sama produkcja – czy od momentu, kiedy zagrałem w nią doskonały raz, cokolwiek się zmieniło? Czy gra została połatana, rozwinięta i udoskonalona przez bogów na końcu, by mamić na pewni z poprzednimi Falloutami? Oraz może DLC zrobiły robotę i wypełniły tę przerwę w mechanice F4?

Szybko przekonałem się, że twórcy niezbyt przejęli się brakami w walce będącymi od indywidualnego początku. Obecnie w pewnej z pierwszych prac ugrzęzłem próbując dostać się do terminalu. Po prostu moja strona się zablokowała także nie było nowego sposobu, jak wczytać ponownie stan gry. Potem spotkało mnie to coraz kilkukrotnie – m.in. podczas próby założenia pancerza wspomaganego. Pikanterii dodało kilkurazowe samoczynne wyłączenie się bez ostrzeżenia. Czułem, iż będzie fajnie.

Wkroczyłem choć na pustkowia bez strachu, z radością, iż tym jednocześnie się uda – że gra mnie wciągnie, zaangażuje i poruszy. Niestety główny szlak i działania poboczne w dalszym czasie tegoż nie robiły (bo a co liczyło się zmienić w obecnym fakcie?). Fallout 4 nadrabiał na drugich polach. Z wypiekami na osób przemierzałem ruiny i drugie lokacje, zbierając… śmieci. Gwarantował je wtedy do naszej głównej osady, gdzie budowałem domy, latarnie, działka obronne, generatory trendu i dużo, wiele innych. Liczba czynników jest podaj przytłaczająca i że jesteśmy fanami gier z pogranicza economy-sim, to, o zgrozo, F4 znajduje się tutaj całkiem Gry Strategiczne nieźle. Do tego trzeba dodać bardzo fajny crafting, który, jednakże nie uległ większym przeobrażeniom, daje wiele satysfakcji. Każdą broń możemy bowiem w prawdziwym stopniu zmodyfikować i zmienić. Pewne mody zwiększają szybkostrzelność kosztem zasięgu, a inne wręcz zmieniają typ używanej amunicji – miejsce do koncertu jest znakomite.

Co gra tymi punktami gospodarczymi i craftingiem? Niestety tutaj Fallout 4 ciągle leżał i kwiczał w starciu z czystą trójką czy wypełnionym po brzegi New Vegas. Czuło się fajnie, system VATS nie zawodził, przedmiotów wszędzie było od groma. Również tenże system przewijał się bez przerwy. Z klimatem w świecie gry wykrystalizowały się pewne siły nim powodujące, jak Instytut i Bractwo Stali, lecz nie wpłynęło to jakoś znacząco na sytuację zabawy. Tę niszczył przede wszystkim ułomny rozwój postaci, z jakiego wykreślony mechanikę SPECIAL, podchodząc do bólu prosty perkami. Pod tym powodem F4 nie był RPG-iem, a tylko atrapą gry fabularnej.

DLC? Tu jest nieźle, bo wykonano je myślami po brzegi. Wszystka z dodatkowych przygód jest mnóstwo do zaoferowania – fajną historię, niebanalne zadania, dużo nowych przedmiotów. Oprócz tego zapachy to oraz oczywiście nowe propozycje do instalowania w naszych osadach. Czy zmieniają obraz gry na prawdziwszy? Moim pojęciem nie.

Co jest w obecnym całym najbardziej zaskakujące? Fallout 4 szalenie wciąga. Twórcy następny raz stworzyli obłędny świat gry. Jest spójny, wciągający, klimatyczny i znacznie przekonujący. Postaci, które trafiamy na naszej możliwości mają inne motywy, usposobienie, rodzaje a nie stanowi w mieszkanie zepsuć tego nawet ułomny, debilny wręcz system dialogowy. Świat Fallouta 4 jest wspaniały, co daje, iż w niniejszą grę chce się po prostu grać. Dodatkowo nie ma miejsca, czy informujemy o tej grze w dniu premiery czy dwa lata później – więc nie uległo zmianie.

Nie uległo niestety też odmianie to, że posiadamy do podejmowania z czymś w modelu FPS-a z punktami RPG. Otwarty, rozbudowany świat, crafting i średnie questy nie nie sprawiają, że wolno tąż sztukę nazwać er pe gie. Nie oznacza to, iż istnieje zła. Jest nietypowa i powinien się na ostatnie dosyć nastawić. Skoro nie myślicie sobie Fallouta bez SPECIAL, rozbudowanego systemu rozwoju stronie i związanych spośród tym punktów, to F4 Was mocno odrzuci. Pod pozostałymi powodami to natomiast tenże tenże, dobry Fallout z przekonującym światem post-apo. Ciągle zabugowany, a mimo wszystko dobry.

Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.